Līgatnes dakstiņi

Dakstiņiem dots skaistās Līgatnes nosaukums, jo tos ražojam tieši te. Šobrīd esam vienīgie Latvijā, kas to dara. Patiesībā betona dakstiņu ražošana mūsu valstī nav nekāds jaunums. Pirmās brīvvalsts laikā ražotie betona dakstiņi vēl šodien klāj dažu ēku jumtus. Tolaik bija ne tikai lielākas ražotnes, bet arī nelielas pārvietojamās dakstiņu ražotaviņas – tās tika izīrētas no saimniecības uz saimniecību. Paņēmi nomā dakstiņu mašīnu – saražoji jumtu visām savām ēkām – un – pats, bērni, mazbērni un mazmazbērni – mierīgi!
Mūsu ceļš nesākās no šādas mazas mašīnas. Mūsu ceļš sākās no pieredzes dakstiņu jumtu ieklāšanā. Strādājot jumiķu darbu nostiprinājām savu pārliecību, ka dakstiņi patiešām ir vislabākais jumta segums. Soli pa solim sapnis tika sapņots, kamēr realizējās – atradām iekārtu un sākām ražot paši.
Šobrīd piedāvājam vienu dakstiņu profilu dažādos toņos. Mēs esam izvēlējušies savu sortimentu dažādot, piejaucot dažādus pigmentus dakstiņu ražošanas masai.

 • Dakstiņiem ir ilgs mūžs. Vietām Latvijā vēl šodien uz māju jumtiem redzami tie betona dakstiņi, kas tika ražoti Latvijas pirmās brīvvalsts laikā.
  Dakstiņu jumta segums ir gudrs segums.
  Un, jā, mēs jūtamies patriotiski par to, ka ražojam šo pamatīgo segumu!

 • Piedāvājam arī dakstiņu jumtu komplektēšanu. Paši ražojam dakstiņus – gan rindu dakstiņus, gan dzegas un kores, bet mums ir pieejams
  pilnīgi viss, kas vajadzīgs kvalitatīvai un pareizai jumta ieklāšanai!

 • Dakstiņu jumts ir dabīgs jumta segums, tas kalpos ilgu mūžu un tas ļoti labi izskatās.
  Jumti ir svarīgs ainavas elements – to novērtējam vienmēr, kad ir iespēja mūsu mīļo zemi skatīt no lidojuma!

 • Ražošanas procesā izmantojam sertificētas,
  Latvijā iegūtas izejvielas. Atsevišķa dakstiņu
  līnija pat tiek krāsota ar Latvijā ražotajām
  lineļļas krāsām.